PTT İntaraktif İşlemler

Online çalışmaların son zamanlarda çok yoğun bir şekilde talep görmesi ve çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlemesi açısından da kurumların da bu sistemi arzu etmesi ile yaygınlaştı. PTT Kurumu da bu sisteme geçiş sağladı. PTT interaktif işlemler sayesinde sağladığı bu olanakları müşterilerinin hizmetine açmıştır. PTT internet bankacılığı sistemi ile devlet kurumlarınla anlaşmalı olarak üyelerine büyük imkânlar sağlar.

Eski zamanlarda devlet kurumlarının kapısı önünde beklenen sıralar ya da banka önünde oluşan uzun kuyruklar insanların neredeyse tüm mesai gününü almaktaydı. Bu hem zamandan hem de iş gücünden büyük kayıplar vermektedir. Bunun artık önüne geçecek bir sistem oluşturulması ve bu işlemleri yapmak isteyen kişilere de avantaj sağlamak için PTT internet şubesi hizmetini vermeye başlamıştır.

İnternette PTT
Bankacılık hizmetlerinde önemli olan müşterinin hem sıra beklememesi hem de yapılan işlemlerden cuzi miktarlarda ya da hiç ücret alınmamasının sağlanması gerekmektedir. Bunun da en önemli ayağı artık interaktif bankacılık olarak ortaya çıktı. Bu sayede işlemini yaptıracak olan vatandaşın interneti kullanarak PTT sitesi üzerinden TC kimlik numarası ile abonelik oluşturması sağlandı.

PTT internet girişi yaptıktan sonra artık devlet kurumları dâhil olmak üzere her türlü ödemeyi bu kanalla sağlayabilecektir. Bunların yanında kargo ve posta çeki sorgulamaları, HGS kaçak geçiş sorgulama ve ceza ödeme, KGS, OGS bakiye yükleme türünde birçok işlemi yapmanın ve bankada sıra derdi olmadan halletmenin çok büyük avantajını sağlamışlardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir