PTT Online Girişi

Türkiye’nin en köklü kurumlarından olan PTT artık bankacılık sektöründe de boy göstermeye başladı. Bankacılık konusunda para transferleri işlemleri ve faturaların ödenmesi konusunda PTT şubelerinden vatandaşlara hizmet veren kurum, bankacılık sektöründe güven duyulmaktadır. Dünyada internetin artık her evde olması ve bütün işlemlerin bu alandan yapılması da PTT’ye bir alan daha açmasına sebep oldu.

PTT internet bankacılığı sistemini oluşturarak, devletin bütün kurumları ile sağladığı anlaşmayle ödemeleri PTT online giriş yöntemiyle vatandaşların hizmetine sundu. PTT’nin olanaklarından yararlanmak isteyen kişilerin PTT internet giriş sayfasından kullanıcı profil oluşturularak abone olması gerekmektedir. TC kimlik numarası ile kayıt yapıldıktan sonra oluşturulan şifre ile rahatlıkla girebilirsiniz.

PTT İnteraktif Hayatı
PTT interaktif tarzı ile sağladığı imkânlar ile hayatınızı kolaylaştırmak için vardır. Tasarımı ve ara yüzü ile göz yormayan bu sayede istediğiniz kısmı rahatlıkla bulabileceğiniz bir alan yapılmıştır.

PTT internet şubesi sayesinde anlaşmalı olduğu devlet kurumları sayesinde ödemelerinizi ve sorgulatmalarınızı yapma olanağı sağlar. Fatura ödeme kısmı, HGS, KGS ve OGS sorgulama alanları ve kredi yükleme alanları, posta çeki sorgulama, kargo ve posta takip yerleri sayesinde alıcılara ulaştığını ya da nerede olduğunu kontrol edilebilir.

Ayrıca PTT interaktif hayatında akıllı telefonlar için çıkardığı uygulama ile birlikte android yapıdaki telefonunuzdan internet aracılığıyla işlemlerinizi yapma olanağı sunmaktadır. Bu sayede yanınızda bilgisayarınız olmasa dâhil; cep telefonunuzdan işlemlerinizi halledebilirsiniz.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir