PTT Online İşlemler

PTT kamusal işlemlerinde müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına online servis ağını oluşturmuştur. PTT internet girişi, posta ve kargo teslimat bilgileri türünde birçok işlemi daha hızlı bir şekilde takip etmenizi sağlayan bir ağdır. PTT online işlemler sayfasından sağlanan kolaylıkların yanı sıra profil oluşturmanız da sizin sayfanızda daha kolay tanınmanızı sağlamaktadır. Zahmetsiz ve zamandan tasarruf sağlayan fatura işlemlerini kısa sürede sıra beklemeden halledebileceğiniz bir yöntem oluşturmuştur. PTT internet bankacılığı içerisinde bulunan hızlı arama motoru ile kargo ve posta takiplerini de tam olarak nerede olduğunu ya da alıcıya ulaştığının bilgisine ulaşılabilmektedir.

Online Dönem
İnternetin hayatımızda tam anlamıyla aktif olduğu bu dönemlerde büyük kurumlar hizmet kapsamlarını daha da geliştirmek adına online döneme giriş yapmışlardır. Bu sayede hizmet anlayışında büyük değişimler olmaktadır. Eskiden insanlar ihtiyaçlarını karşılamak, işlerini görmek amacıyla evlerinden dışarı çıkmak zorunda kalırken bu zamanda artık evinden bu tür ihtiyaçları kapısına kadar getirtebilmektedir. Kurumlar değişime karşı durmamışlar. Sürekli kendilerini değiştirmişlerdir. PTT’de sağladığı olanaklarla müşterisinin şubesine gelmeden işlemlerini yapmasını sağlamıştır.

PTT interaktif girişi oluşturulması için kullanan kişinin TC kimlik numarası ile abonelik ve şifre belirlemesi gerekmektedir. Kısa sürede onay aldıktan sonra PTT online işlemler kısmını rahatlıkla kullanabilir. Bu kısımdan devlet kurumları ile ilgili olan tüm ödemeleri, e- telgraf sistemi ve para transferlerini en düşük ücretlerde yapabilir.

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir